Wernisaż, pt. “40 mil do raju”

8 maja 2010 r. o godz. 19.00 w Herbaciarni „Czarka” przy ulicy Floriańskiej 13 odbędzie się wernisaż wystawy fotograficznej Eweliny Dulny „40 mil do raju”.  Wystawę można oglądać do dnia 31 maja 2010 r. Honorowy Patronat nad wystawą objęła Pani Pamela Jayasekera Denn - Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny Demokratyczno-Socjalistycznej Republiki Sri Lanka. KULTURAtka ma przyjemność patronować temu Wydarzeniu!

Autorka  wystawy  Ewelina Dulny pasjonuje się podróżami i sztuką. Jej wystawa zatytułowana  „40 mil do raju” to poetycki obraz Sri Lanki rajskiej wyspy Oceanu Indyjskiego, która w czasie  swojej bogatej i burzliwej historii zachowała niepowtarzalne piękno kultury i tradycji szczególnie Tamilów i Syngalezów.

Fotografie wystawy „40 mil do raju” to kompromis pomiędzy rzeczywistością tradycją i religią, w którym brak jest komercji i chwytu reklamowego  biur podróży. Autentyczność obrazów zatrzymanych w kadrze jest wymowna – zachwyca i powoduje  wzruszenie. W pędzącym do cywilizacji świecie warto zatrzymać się w nie tak odległym kraju autentycznego trudu, wiary, piękna – miejsca określanego często mianem raju.
ZAPRASZAMY!

źródło: http://eherbata.pl/news/40%20mil

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.