Mniej znane, ale herbacianą tajemnicą owiane…

Mniej znane, ale herbacianą tajemnicą owiane…

Wuxi - jest starym miastem w prowincji Jiangsu. Wuxi zdobył przydomek “perła jeziora Tai”, ponieważ jest zbudowany na brzegu jeziora Tai. Rozpościerają się  tam przepiękne krajobrazy. Miasto Wuxi bardzo szybko się rozwija,  a ostatnimi czasy przeżywa boom gospodarczy. Miasto słynie również ze starożytnych ogrodów. W mieście tym niewątpliwie rozpościera się aura tajemniczości. Jedną ze specjalności rzemieślniczych w Wuxi jest produkcja Huishan - figurki z gliny. Jeśli chodzi o kuchnię, Wuxi słynie z pysznych, słodzonych pierogów oraz  smażonego mięsa wieprzowego.

W mieście znajduje się jeden z najpiękniejszych ogrodów z ulokowaną w jej centrum herbaciarnią. Dla koneserów herbacianego trunku jest to na pewno obowiązkowe miejsce do odwiedzenia. W północno-wschodniej części parku znajduje się kilka budynków, dziedziniec, piękny teatr i sala poświęcona pamięci dynastii Tang. Doskonała kompozycja poszczególnych budynków, długie wąskie jeziora, wąwozy górskie wprowadzają aurę tajemniczości. Park Wuxi jest idealnym miejscem, aby spędzić swój dzień z ciągłym zachwytem na ustach.

Suzhou – jedno z piękniejszych miast, położone we wschodnich Chinach w prowincji Jiangsu,  w porcie nad Wielkim Kanałem, na zachód od Szanghaju. Miasto zwane jest także “Wenecją Wschodu”. Suzhou w Epoce Trzech Królów przez kilka lat było stolicą państwa Wu. Miasto od XIV wieku przodowało w produkcji jedwabiu, a zyski przeznaczone były m.in. na utworzenie 287 nowych ogrodów, z których 69 przetrwało do dziś. Mieszkali tu uczeni, artyści, wyżsi urzędnicy i kupcy, którzy bogacili się na handlu jedwabiem. W mieście jest zdecydowanie więcej kanałów, niż dróg. Znajduje się tam również cała gama klasycznych chińskich ogrodów. Tutaj mieszkali bogaci kupcy, rozkwitała kultura i sztuka. Zabytkowe centrum miasta poddane zostało w ostatnich latach gruntownej renowacji. Miasto owiane jest aurą tajemniczości.

Liu Yuan – jeden z największych i najbardziej zróżnicowanych parków w Suzhou. Dzień niewątpliwie należy rozpocząć tam od wypicia czarki herbaty. Parkowa herbaciarnia znajduje się w północno-wschodnim narożniku ogrodu.

Zhuo Zheng Yuan - jeden z największych ogrodów w Suzhou. Pierwotnie znajdowała się tutaj sama herbaciarnia. Obecnie została ona otoczona bajecznymi drzewami, które współgrają ze szklanym pawilonem herbaciarni.

Shi Zi Lin Yuan – jeden z ciekawszych pod względem architektonicznym z ogrodów. Budowniczy ogrodu kładł nacisk na bloki kamienne, które tworzą labirynt krętych ścieżek, jaskiń i tuneli. Dwupiętrowa Herbaciarnia ulokowana jest w północno-zachodnim rogu ogrodu.

Wang Yuan Shi - piękny, mały ogród. Jedno z niewielu miejsc, które znajduje się w Suzhou i w godzinach wieczornych otwarte jest na wydarzenia kulturalne.

Ou Yuan - ogród w Suzhou z ulokowaną nastrojową herbaciarnią, do której wnętrza prowadzą ciemne, strome drewniane schody.

Yangzhou - miasto w Chinach, w prowincji Jiangsu. W mieście rozlokowanych jest kilka przepięknych ogrodów.

Da Ming Si - buddyjski klasztor. W 1751 roku klasztor został połączony z ogrodem, znajdującym się na zachód od niego. W skupionych wokół niego ogrodach znajdują się małe budynki, otoczone głęboką zielonią sosen i bambusów. W powietrzu unosi się zapach kadzideł.


W południowej części miasta znajduje się ogród, którego pierwszym właścicielem był Zhiren. Zbudował on herbaciarnię pod koniec panowania dynastii Qing. Oprócz klasycznych sal, pawilonów i korytarzy, obejmujących wszystkie galerie w budynku herbaciarni dobudowane zostały również skrzydła boczne w nowoczesnym stylu. Herbaciarnia została oszkolna w czasie panowania dynastii Qing, co było bardzo innowacyjnym przedsięwzięciem jak na owe czasy.

W mieście znajduje się również ogród Ge, którego nazwa pochodzi od chińskiego bambusa. Wąskie wąwozy, przestronne jaskinie i groty splatają się ze spiralą labiryntów i skał. Ogrodowa herbaciarnia jest miejscem mało odwiedzanym, jest więc idealnym miejscem do czytania oraz spędzenia czasu w spokoju.

Zhouzhuang – miasto położone w prowincji Jiangsu w Chinach. Jedno z mniej znanych miejsc tego regionu, nazywamy niekiedy perełką Chin. Ulokowane 40km na wschód od Suzhou, zostało ono zachowane z budynkami z okresu dynastii Ming i Qing. W mieście znajduje się sieć kanałów, mostów oraz całe mnóstwo zabytkowych świątyń, rezydencji, które nadają autentyczności dawnemu życiu Chińczyków. Zachwyca ono swoją historią, archaicznością oraz niepowtarzalnym klimatem.
Udostępnij

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.